Hakkımızda

Merhaba!

İnternette en çok zamanı herhangi birşeyin en iyisini aramakla geçiriyoruz. En iyi telefonlar? En komik Videolar? En iyi zayıflama yöntemi? Tatilde ne okunur? En güzel iskenderi kim yapar?

Google arama sonuçları içinde en iyi olanı bulmaya çalışırken karşınıza bir çok seçenek çıkar. Bunlar genellikle En iyi 10 restoran, En güzel 10 Antalya oteli gibi top 10 listeleridir. Bu listeler bazen konuyla ilgili iyi fikir verirler ancak güncellik veya güvenilirlik sorunları vardır.

Eniyim.com nedir?

Biz en iyi kararı topluluk verir diye düşünerek sosyal liste (Social Toplist) kavramını geliştirdik. Eniyim.com herhangi bir konuda liste yapabileceğiniz ve kullanacağınız oylarla listelerdeki sıralamayı belirleyebileceğiniz bir sitedir.

Bu listeleri kim hazırlıyor?

Siz! Yani sitemizin ziyaretçileri. Normalde site yöneticileri olarak bizim listeler sıralamalar üzerinde hiç bir ekstra etkimiz yok. Biz de normal kullanıcı gibi ilgi duyduğumuz konularda listeler oluşturuyoruz.

Sıralama neye göre belirleniyor?

Sizin oyunuza göre! Yani sitemizi ziyaret eden herkesin beğendiği herhangi bir şeye + oy verebilme hakkı var. Eniyim.com için geliştirdiğimiz sıralama algoritması sadece oy çokluğuna bakmaz. Oyun güncelliğine de bakar. Bu nedenle yeni eklenen maddelerin yükselmesi daha kolaydır.

Üyelik Gerekiyor mu?

Hayır gerekmiyor. Üye olmadan yeni liste açabilir, listelere ekleme yapabilir, oy kullanabilir, link ekleyebilir ve yorum yazabilirsiniz. Üye sayımız yeterli miktara gelinceye kadar moderatörlerimiz spam veya rahatsız edici içeriği eleyecekler. Üye sayımız belli bir noktaya ulaştıktan sonra artık neyin yayınlanıp yayınlanmaması gerektiğine de topluluk karar verecek. Bu noktadan sonra moderatörler sadece kullanıcıların siteyi daha rahat kullanabilmesi için çalışmalarına devam edecekler.

Elbette üye olmanın sağladığı ekstra avantajlar var:
Liste Takip Edebilme:
İstediğiniz kadar listeyi takip listenize eklersiniz ve takip ettiğiniz listelerde değişiklik olduğunda Eniyim.com bu değişiklikleri size ana sayfasında gösterir. Örneğin "en güzel kitaplar" listesini takip ediyorsanız sitenin ana sayfasında bu listeye eklenen her kitabı görebilirsiniz.
Öneri Alabilme:
Eniyim tavsiye sistemi kullandığınız oyları ve katkı yaptığınız konuları dikkate alarak sizin ilginizi çekebileceğini düşündüğü listeler önerecektir. Bu sayede hiç bilmediğiniz konularla ilgili yenilikleri bile keşfedebileceksiniz.
Ekstra Yetkiler Kazanma:
Eniyim her üye için bir Güven Puanı (GP) tutmaktadır. Bu Güven Puanının siteyi kullanmakla ilgili hiç bir etkisi yok. GP'nız arttıkça aşamalı olarak (-) oy verebilecek, yazılarınız moderasyona takılmadan direk yayınlanacak, size ait olmayan başlıkların içeriğine müdahele edebilecek, diğer üyelere mesaj gönderme, arkadaş olabilme, özel profil oluşturabilme gibi özellikleri de kullanabileceksiniz.
Liste Kişiselleştirme: Eğer bir başlığın listede bulunmaması gerektiğini düşünüyorsanız köşesindeki X işaretine tıklayıp başlığı listeden kaldırabilirsiniz. Bu sayede takip ettiğiniz listeler sadece sizin favorilerinizi gösterir.

Eniyim nasıl kullanılır?

Listelerimiz resimdeki gibi sıra numaraları gösteren kartlardan oluşur. Beğendiğiniz bir maddenin sağındaki oklar ile oyunuzu belirlersiniz. Oyunuzu verdiğinizde kartın altında yorumunuzu yazabileceğiniz bir alan görüntülenir. Kartların üst başlık alanında bulunan simgelerin üzerine geldiğinizde enteresan Eniyim özelliklerini keşfedebilirsiniz. Bunun dışında sağ sütunda listelere ekleme yapabilmeniz için gerekli linkleri göreceksiniz.

Bize e-posta adresinden ulaşıp düşüncelerinizi ileterek projemize katkıda bulununmanızı diliyoruz... Eniyim.com ekibi...