Takip Et

En enteresan viral videolar

Reklam amaçlı çekilen ve çok kişi tarafından izlenen viral videolar içinde en beğendiklerimiz.

1
Emre Eren  |  24.01.2011   |  +1   
+1
1
-1

Gittigidiyor.com’un viral video kampanyalarından birisi olan bu video “sütü seven kamyoncu” olarak bildiğimiz videoları çeken ekip tarafından hazırlanmış. Aslında “sütü seven kamyoncu” fransızca şarkıların Türkçe kelimelere benzetilerek komik şarkılar haline dönüştüğü güzel bir videoydu ve hala da çok popüler. Bu popülerlikten faydalanmak isteyen GittiGidiyor.com’un çektirdiği bu video uyarlayacak bir fransızca şarkı bulunamamasından dolayı eski videolar kadar popüler olmasa da Türkçe viral kampanyalar arasında başarılı olmuş bir çalışma.

 Devamını Oku »
2
Emre Eren  |  18.03.2011   |  +1   
+1
1
-1

Orjinali yabancı bir kız tarafından gizli kamera ile yapılan videonun Samsung versiyonu. Bu videoda kocaman Samsung tableti arka cebine sokup, poposuna bakan insanların videolarını çeken iki güzel bayan görüyoruz. Biz kim baktı, niye baktı tartışırken bir taraftan da “Arka Cebe Sığan ve Yaramaz Kızların Kullandığı Samsung Tablet” mesajını beyin hücrelerimize kodluyoruz. Güzel çalışma.

 Devamını Oku »
3
Emre Eren  |  24.01.2011  
+1
0
-1

Lego için yapılmış ve Stop Motion tekniği ile çekilmiş enteresan bir video.

 Devamını Oku »
4
Emre Eren  |  24.01.2011  
+1
0
-1

Xbox 360 ilk piyasaya çıktığı dönemde ortaya çıkan bu video Microsoft’un reklam konusundaki başarılı çalışmalarından bir tanesi. Reklam doğal olarak yasaklanmış ama bunda yasaklanan reklam videolarına daha çok ilgi olması nedeniyle bir kasıt da olabilir. Herkesin birbirini öldürdüğü oyunlara öykünen videonun sonunda “Lag” olayına atıfta bulunan bir sahne de var.

 Devamını Oku »
5
Emre Eren  |  24.01.2011  
+1
0
-1

Sonrasında Cola ve Mentos bu kampanyayı destekleyen siteler açtılar ama aslında ne Coca Cola ne de Mentos bu furyayı başlattı. Kendiliğinden başlayan bu Mentos ile kola fışkırtma oyununun bu iki ürünün satışlarına büyük katkı sağladığı açık. Bu konudaki en popüler videolar bu iki bilim adamı kılıklı kişinin çektiği videolar.

 Devamını Oku »
6
Emre Eren  |  24.01.2011  
+1
0
-1

Bu videoyu ilk izleyen kişinin yaşadığı anlık şaşkınlık videonun viral olmasına neden oldu. Benim seyrettiğim şeklinde bir reklam videosu değildi. Aslında reklam için çekildiğini sonradan farkettim.

 Devamını Oku »
7
Emre Eren  |  24.01.2011  
+1
0
-1

Altyapısında blender reklamı olan bu “Karışır mı” videolarının bu blender markasının satışlarına büyük pozitif etki yaptığından kuşku yok. Enteresan cisimleri blender da karıştırıp komik sonuçların elde edildiği bu videoların reklam maksatlı kullanılan versiyonlarında meyve sebze gibi daha normal yiyecekler karıştırılıyor.

 Devamını Oku »
8
Emre Eren  |  24.01.2011  
+1
0
-1

Bu video da aslında reklam amaçlı çekilmedi ama sonradan Sony Chris Brown albümlerinin promosyonu için kullanarak albüm satışlarını arttırdı.

 Devamını Oku »
9
Emre Eren  |  24.01.2011  
+1
0
-1

Dünya nüfus artış hızına ve 7 milyarlık nüfusun büyüklüğüne dikkat çeken bu video viral yayılma hızına ulaşan başarılı National Geographic kampanyalarından birisi.

 Devamını Oku »
10
+1
0
-1

O dönemde yayında olan Doritos reklamlarını desteklemek için çekilen bu video doğal olarak anında viral hale gelerek çok kişi tarafından izlendi. Küfürlü olması nedeniyle beğenmeyen kişiler de olsa da kampanya çok büyük başarıya ulaştı.

 Devamını Oku »
Listede eksik birşey mi var? Hemen Ekle:
Bu listeleri ziyaretçilerimiz oluşturuyor. Listede eksiklik gördüyseniz üyelik şartı olmadan ekleme yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi.
Emre Eren hakkında:

Ben Emre..
Eniyim.com ekibinden.
Site ile ilgili fikirleriniz için emreeren@gmail.com adresine e-mail atabilirsiniz.

Eğer siz de eklediğiniz listelerin altında bu tür bilgiler bulunmasını isterseniz üye olup profil ayarlarınızı düzenleyin.