Takip Et

2011 de İstanbul'da en güzel Opera Oyunları

İstanbul’da Devlet Opera ve Balesinde gösterilen en güzel Opera Oyunları

1
mehmet  |  23.02.2011   |  +4   
+1
4
-1

Paris’te Pontevedrino Elçiliği’nin balo daveti. Baron Zeta, ev sahibi ve sefir olarak temsil ettikleri Pontevedrino Prensinin doğum gününü Paris’te kutlamanın sevincini duymaktadır. Cascada, St. Brioche gibi Paris’li bekar erkeklerin elçiliğin memurlarının eşleriyle flörtleri gözden kaçmaz. Müsteşar Kromov, karısı Olga’yı her an ikaz ederken, namusluluk sözünü dillerden düşürmeyen Zeta’nın karısı Valencienne, Paris’li bekar Camille de Rosillon ile çok samimidir. Rosillon, Valencienne’in yelpazesine “seni seviyorum’ diye yazar. Bu, tüm oyun boyunca sihirli bir kilit gibi birçok olaya vesile olacaktır.

 Devamını Oku »
2
mehmet  |  23.02.2011   |  +3   
+1
3
-1

PROLOG
Berlin’de Luther’in meyhanesi. Lindorf, Milanolu opera şarkıcısı Stella’nın uşağı Andrès ile gelir. Lindorf, Stella’ya aşıktır ve onu kıskanmaktadır. Andrès’ın elindeki zarfı alır, bu Stella’nın şair Hoffmann’a yazığı bir aşk mektubudur. Kadın şaire soyunma odasının anahtarını yollamıştır.

 Devamını Oku »
3
mehmet  |  23.02.2011   |  +2   
+1
2
-1

Genç bir mürebbiye iki çocuğa bakması için işe alınır ve görev yapacağı malikaneye doğru yola çıkar. Ene geldikten kısa bir süre sonra yakında zamanda ölmüş olan eski uşak ve eski mürebbiyenin hayaletlerini gördüğüne inanmaya başlar. Çocukları hayaletlerden korumaya kararlı olan mürebbiye için hayaletlerin zaman geçtikçe bir saplantı haline gelmesi trajik sonuçlara yol açar.

 Devamını Oku »
5
mehmet  |  23.02.2011   |  +2   
+1
2
-1

Figaro çifte verilecek şato odasına evlilik yatağının sığıp sığmayacağını öğrenmek için oda büyüklüğünü ölçmektedir. Aynı odada bulunan Susanna ayna önünde nikah sırasında giyeceği boneyi denemektedir.. Figaro bu yeni odadan memnundur, fakat Susanna çok daha az memnun görünür.

 Devamını Oku »
6
mehmet  |  23.02.2011  
+1
0
-1

KONU
1.PERDE
Sevil’de bir sokak. Kont Almaviva Madrid’de gördüğü ve aşık olduğu bir genç kızın peşinden Sevil’e gelmiştir. Eski berberi ve şimdi Sevil’de olan Figaro’dan, kızın adının Rosina olduğunu öğrenir. Doktor Bartolo Rosina’nın vasisidir ve servetine konmak için onunla evlenmeyi düşünmektedir. Ona müzik öğretmeni Don Basilio yardım edecektir.

 Devamını Oku »
7
mehmet  |  23.02.2011  
+1
0
-1

Don Pasquale yetmişine varmış tanınmış bir zengin beydir. Tek varisi olan Ernesto hiç parası olmayan genç bir dul kadına, Norina’ya, aşıktır ve bu kadınla evlenmek istemektedir. Bu nedenle amcası Don Pasquale tarafından ‘daha uygun bir zevce’ olarak seçilmiş olan bir kadınla evlenmeyi reddeder. Don Pasquale onu cezalandırmak için kendinin bir kadınla evlenip varisi olacakların kendi çocukları olmasına karar verir. Böyle bir gelin adayı bulmak için arkadaşı Dr. Malatesta’nın yardımını ister. Malatesa arkadaşının hata yaptığına emindir ve bu hatasından dolayı onu cezalandırmaya karar verip entrikaya girişir. Meletesta bu gelinin bir manastırda kapalı olan, bu nedenle çok saf ve çekingen olan kızkardeşi ‘Sofronia’ olmasını tavsiye eder.

 Devamını Oku »
8
mehmet  |  23.02.2011  
+1
0
-1

Paris gece hayatının tanınmış kadınlarından biri olan Violetta Valery’nin evinde zengince döşenmiş bir salon görülür. Violetta’nın etrafı hayranlarıyla çevrilidir. Genç kadınla öteden beri içten ilgilenen Alfredo Germont da, dostlarının aracılığıyla bu topluluğa katılmayı başarmıştır. Bir aralık genç kadınla yalnız kalan Alfredo, büyük sevgisini ona heyecanla açıklar ve karşılık bekler.

 Devamını Oku »
Listede eksik birşey mi var? Hemen Ekle:
Bu listeleri ziyaretçilerimiz oluşturuyor. Listede eksiklik gördüyseniz üyelik şartı olmadan ekleme yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi.
mehmet hakkında:

Merhaba,
Size internetde her konunun en iyisini bulabilmeniz bunları oylayıp yorumlayabilmeniz için kurulmuş eniyim.com un ekibindeyim.
Buradaki konularla alakalı olarak bana mehmet@eniyim.com adresinden ulaşabilirsiniz.