Takip Et

İstanbul'da sahnelenen en güzel Bale Gösterileri

İstanbul’da Devlet Opera ve Balesinde gösterilen en güzel Bale Gösterileri

1
mehmet  |  24.02.2011   |  +1   
+1
1
-1

İçsel güzelliğe ulaşmamızla ilgili her şey. İnsanın içsel güzelliğine değinirken, aynı zamanda ruh ile kalp arasındaki çelişkiyi de vurgulamak.

 Devamını Oku »
2
mehmet  |  24.02.2011  
+1
0
-1

Otello başarılı bir komutandır.Karısı Desdemona ile büyük bir aşk yaşamaktadırlar.Ancak eski yaveri Iago kendisine büyük bir düşmanlık beslemektedir. Çünkü kendisini azledip yerine Cassio’yu seçmiştir.

 Devamını Oku »
3
mehmet  |  24.02.2011  
+1
0
-1

Concerto’nun ilk bölümünde iki kadın dansçı, kemanlara kişilik kazandırırken, 8 kişiden oluşan kadın dansçılar grubu onlara eşlik etmektedir. Largo olan ikinci bölümde ise bir erkek dansçı, baş kadın dansçı ile bir pas de deux yapar. Allegro olan son bölümde ise eserin ritmik ve canlı müziği, Balanchine’in en az müzik kadar canlı ve dinamik olan koreografisiyle tam olarak örtüşür.

 Devamını Oku »
4
mehmet  |  24.02.2011  
+1
0
-1

Mi Favorita balesi 7 Nisan 2002 tarihinde İsviçre’nin Vevey şehrinde yaratılmıştır.
Dansçı, Paris Operası’nın Etoile’si, kendi stilini ve klasik dans dağarcığını ortaya koyarak, Donizetti’nin dinamik bale müziğine canlı bir parodi katıyor.

 Devamını Oku »
5
mehmet  |  24.02.2011  
+1
0
-1

Schumann’ın 2. Senfonisi’nde koreograf Uwe Scholz müziği dabsla görünür kılmayı başarır. Orkestra bütünlüğünün etkileşimi, solo enstrümanların ya da bu topluluğun içindeki enstrüman gruplarının açılımı, onların tartışmaları ve gerilimleri, ilerleyişleri ve geri dönüşleri, yeniden bir araya gelişleri… Dans, müziğin doğasını bedende toplar. Müzik ve dans ortak bir mükemmelde buluşur.

 Devamını Oku »
6
mehmet  |  24.02.2011  
+1
0
-1

Minyatür, Doğu ve Batı Barok müziği ve sanatın açık bir alışverişi olacak…Batmış tenekenin üzerindeki okyanusun ve dalgaların Minyatür’ün içine düşüşünü yansıtarak… Bu bale, doğu ve Batı, insanlar ve kültürler arasında Barok geleneğinin etkileri ve alışverişi ile ilgilidir. Görünmeyen güzellikleri görünür kılmaya çalışarak, Minyatür’ün sonsuz hayaline ve dünyasına yavaşça düşeriz.

 Devamını Oku »
7
mehmet  |  24.02.2011  
+1
0
-1

Kahramanlık kitapları arasında hayal alemine dalmış olan Don Kişot, kahraman olabilmesi için bir kişin hayatını kurtarması gerektiğine inanmaktadır. Hayalinde, aşkını kazanmak istediği Dulcinea’yı, haydutların elinden kurtarır ve takdis edilerek şövalye olur. Bir kahraman olarak daha fazla insana yardım etmek için atına binerek, uşağı Sanço Panza ile Sevilla’ya doğru yola çıkar.

 Devamını Oku »
8
mehmet  |  24.02.2011  
+1
0
-1

Olay, zamanı ve yeri belli olmayan işgal edilmiş topraklarda, bir yapının içinde geçer. Bu mekanın içinde, o toprakların gerçek varisleri olan ve esaret altında yaşayan bir lider baba, karısı ve kızı çevresinde toplanan, aynı acıyı yaşayan vatandaşların çaresiz tutsaklıklarıyla, işgalcilerin nedensiz bir durumudur aslında.

 Devamını Oku »
Listede eksik birşey mi var? Hemen Ekle:
Bu listeleri ziyaretçilerimiz oluşturuyor. Listede eksiklik gördüyseniz üyelik şartı olmadan ekleme yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi.
mehmet hakkında:

Merhaba,
Size internetde her konunun en iyisini bulabilmeniz bunları oylayıp yorumlayabilmeniz için kurulmuş eniyim.com un ekibindeyim.
Buradaki konularla alakalı olarak bana mehmet@eniyim.com adresinden ulaşabilirsiniz.